Další novinky z florbalového oddílu

Poslední lednový pátek proběhla valná hromada TJ Sokol Fryčovice, na které mimo jiné oficiálně vznikl florbalový oddíl s názvem Fryčovice White Deers. Od roku 2014 byl florbal součástí oddílu rekreačních sportů TJ Sokol. Žákovské družstvo pak fungovalo jako školní kroužek. Vznikem florbalového oddílu se toto mění a všechny florbalové oddíly (od mužů až po žáky) jsou tak pod „jednou střechou“ TJ Sokol Fryčovice. Florbal se tak přidává k ostatním oddílům, které tvoří TJ Sokol – fotbalu, badmintonu, volejbalu, turistice a již zmiňovaným rekreačním sportům.

Nové logo „Fryčovice White Deers“

Nové uspořádání sebou přineslo povinnost stanovit i „malý výbor“, tedy řídící článek florbalového oddílu. První valná hromada florbalu proběhla ve středu 15. února a zvolila pěti členný výbor. Předsedou se stal Jan Górny, který je za florbalový oddíl i nadále členem „velkého výboru“ TJ Sokol, kde navíc nově zastává funkci místopředsedy. Zbylými členy florbalového výboru se pak stali Jan Tesař, Marcel Schneider (za muže), Martin Kubela (za kategorii mladších žáků) a Jan Zagora (za kategorii přípravky). Florbalový výbor následně mimo jiné schválil podobu nového klubového loga, které pro klub zpracovalo designové a grafické studio z Opavy. Logo bude spolu s logem generálního partnera oddílu, kterým je firma SVÁČEK STAV také dominantou nových dresů.

Generální partner klubu

Po šibřinkové přestávce, kterou si oba oddíly žáků zpestřili výjezdem do Kopřivnice, kde se utkaly s místními týmy, se všechny naše týmy vrátily k tréninkům. Oddíl přípravky má na druhé pololetí přihlášeno 22 dětí, družstvo mladších žáků pak navštěvuje 17 hráčů/hráček. Tradičně s největšími problémy se potýká mužstvo mužů kde aktuálně figuruje 15 jmen. Soupisku je třeba rozšířit hlavně mezi brankáři. TJ Sokol zakoupil oddílu nové tréninkové vybavení – kromě tradičních míčků i brankářské vybavení a další pomůcky pro malé florbalisty. Firma SVÁČEK STAV pak pořídila rozložitelný vnitřní a venkovní povrch určený speciálně pro florbal, na kterém tak může probíhat za pomocí příslušné aplikace i interaktivní trénink (odkaz zde). Další novou tréninkovou pomůckou je míček zvaný Saliball, jehož hlavním úkolem je zlepšovat hráčovu techniku (ilustrační odkaz zde).

Jak vedení TJ Sokol, tak oběma sponzorům tímto moc děkujeme.


Jan Górny - vedoucí florbalového oddílu
Jan Górny – vedoucí florbalového oddílu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *