Florbalisté Fryčovic na domácím turnaji obsadili druhé místo

V sobotu 20. listopadu 2021 se v tělocvičně uskutečnil již třetí ročník florbalového turnaje „O pohár starosty obce Fryčovice“ Letos se v akci objevilo pět týmů – pozvání přijal tradiční účastník, vítěz z roku 2019 a loňský poražený finalista, tým Dolní Lhoty. Nechyběl ani další j známý tým, celek FK Vendryně, který taktéž přijel už potřetí. Naopak premiéru na turnaji si odbyly družstva FBC Bystřice a také Lidojedi z Brušperku. Pátým účastníkem pak byl domácí výběr Fryčovice white deers.

V úvodním utkání turnaje změřil tým Fryčovic své síly s Dolní Lhotou, přičemž do zápasu nešel jako favorit. Díky skvělému týmovému výkonu však domácí tým hosty zaskočil a zvítězil 1:0, když vítěznou branku dal kapitán Jan Zagora. K druhému utkání základní části nastoupily Fryčovice proti FBC Bystřice. Domácí v duelu nenalezli recept na tvrdou hru Bystřice, která byla často na hraně pravidel, a prohráli 1:3. Jediným úspěšným střelcem byl Bartolšic. Třetí soupeř domácích, tým FK Vendryně, začal turnaj skvěle, v úvodním zápase deklasoval Brušperk 5:0 a druhou výhru si připsal po velkém boji s Dolní Lhotou. Fryčovice však byly ve vzájemném utkání po celý čas zápasu lepším týmem a zaslouženě díky gólům Bartolšice a Šeděnky zvítězily 2:0. Brankář Radek Překlasa tak zapsal druhé čisté konto na turnaji. Poslední soupeřem Fryčovic v základní části bylo družstvo Lidojedů z Brušperku. Domácí soupeře po gólech Zagory, Merty a Bartolšice přehráli bez větších problémů 3:0 a ukončili tak jeho další působení na turnaji.

V semifinále čekal na tým Fryčovic vypjatý duel s Bystřicí. Parta okolo kapitána Jana Zagory vstoupila do zápasu famózně a brzy vedla již 3:0, když míček za záda bystřického brankáře postupně dostali Tesař, Bartolšic a Šeděnka. Zarputilá Bystřice však nesložila zbraně, a postupně začala dotahovat náskok domácích. Vyrovnání se hosté dočkali patnáct vteřin před koncem základní hrací doby – šlo se tak do prodloužení, které však branku nepřineslo a o postupu do finále tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich opět úřadoval domácí brankář Radek Překlasa, který nepustil ani jeden nájezd. Fryčovice pak poslal do finále proměněným nájezdem Honza Tesař. V druhém semifinále si Lhota pohlídala náskok, který si vybudovala hned zkraje zápasu a tým FK Vendryně udolala 3:2. Poražení Vendryňané pak nenašli dostatečnou motivaci v boji o třetí místo s Bystřici a po vlažném výkonu podlehli 1:4.

Ve finálovém duelu od úvodního hvizdu diktovali tempo hry hráči Lhoty. Fryčovickou snahu o rychlé kontry hosté zkušeně eliminovali již v samotném zárodku a postupem času začali také střílet branky. Ty nakonec v zápase padly tři, bohužel všechny za záda brankáře Fryčovic Radka Překlasy. Po vítězství 3:0 se tak Dolní Lhota mohla opět po roční přestávce radovat ze zisku poháru pro vítěze turnaje.

Fryčovice nastoupily na turnaji v této sestavě: Radek Překlasa, Radim Bujnoch, Jan Zagora, Jan Tesař, Antonín Bartolšic, Štěpán Šeďenka

Za oddíl florbalu , který je součástí rekreačních sportů TJ Sokol.

Jan Górny, autor článku.

Konečné pořadí:

  1. Dolní lhota
  2. Fryčovice white deers
  3. FBC Bystřice
  4. FK Vendryně
  5. Lidojedi z Brušperku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *