O nás

Florbalové družstvo působí v rámci oddílu rekreačních sportů TJ Sokol Fryčovice. Tělocvičnu využíváme dvakrát týdně: v úterním termínu od 20:00 do 22:00 a v nedělním oficiálně spadajícím pod SDH Fryčovice od 10 do 12 hodin. Mužstvo je tvořeno florbalovými nadšenci například právě z řad dobrovolných hasičů či bývalých hráčů školního kroužku. Florbalové družstvo nehraje v letošní sezóně žádnou soutěž.


Obec Fryčovice

Obec Fryčovice se nachází v západní části okresu Frýdek-Místek v Moravskoslezském kraji. Leží na obou březích řeky Ondřejnice v oblasti zvané Lašsko. Žije zde přibližně 2 400 obyvatel.

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1267, obec však byla založena olomouckým biskupem Brunem ze Schauenburka již okolo roku 1255 na zalesněné půdě. Lokátorem obce byl pravděpodobně jménem Fritz (Fridrich) a proto tehdejší osada obdržela název Fritzendorf. Některé historické prameny uvádějí původ názvu obce pocházejícího od slova „fryšování“, tedy povrchové těžby železné rudy na kopci Sovinec a jeho okolí.

Nejstarší kamennou církevní stavbou v obci i okolí je kostel Nanebevzetí Panny Marie postavený v letech 1335 až 1345.

Vlastní škola byla v obci zřízena po zavedení lokálního farního úřadu v roce 1775. Hasičský sbor byl založen v roce 1895 a tělovýchovná jednota Sokol v roce 1912. Elektrifikace byla započata v roce 1928.