První velký turnaj mladších žáků

V neděli 12. června zavítali mladší žáci do Paskova, kde se v tamní nové moderní hale konal již 22. ročník florbalového turnaje „O putovní pohár města Paskov“. V kategorii mladších žáků startovaly kromě našeho celku také pořádající Paskov Saurians, FBC Český Těšín, FBC Karviná, a FBC Šternberk. Všechno tedy týmy, které hrají ligové soutěže pod hlavičkou florbalové unie. Naopak pro drtivou většinu hráčů z našeho oddílu byl tento turnaj první větší zkušeností s tak velkou florbalovou akcí.

zdroj: www.saurians.cz
zdroj: FB stránka Paskov Saurians


Cenné sbírání zkušeností začalo hned v prvním zápase proti domácímu celku. Mladší žáci Paskova, kteří v této sezóně nastupovali v Moravskoslezské florbalové lize vedli o poločase nad naším týmem již 5:0. Fryčovice pak díky dvěma brankám (Horák, Kubela) ve druhém poločase korigovaly stav na konečných 2:6. I druhý duel přinesl měření sil s týmem z MSK ligy, soupeř z Českého Těšína vstoupil do duelu nekoncentrovaně, ovšem naši hráči (a hráčky) toho nedokázali využít. Ani jednu ze čtyř tutových příležitostí nedokázaly Fryčovice proměnit a tak přišel zákonitý trest a nakonec, vzhledem k průběhu zvláště první půle, možná až příliš krutý výsledek 1:12.

foto: Jan Górny

Polední program na turnaji byl věnován vystoupení mažoretek a také soutěži o nejrychlejšího hráče. Za náš oddíl se této dovednostní soutěže zúčastnil František Horák, ovšem i vzhledem k tomu, že ve startovním poli byl nejmladším účastníkem, poroučel se z tohoto klání hned v prvním kole.
Také třetí vystoupení na turnaji proti ligistovi MSK tentokráte z Karviné příjemnější výsledek nepřineslo. Stříbrný tým letošního Ostrava Cupu nedal našim ani čuchnout a připsal si výhru 9:0. Závěrečný duel, proti účastníkovi Olomoucké florbalové ligy FBC Šterberk, pak přinesl vůbec nejtěžší porážku na turnaji pro náš tým a to 1:17.

„I přes krajně nepříznivé sportovní výsledky a poslední místo na turnaji lze z pohledu Fryčovic účast na akci hodnotit kladně. Děti dostaly příležitost vidět, jak fungují ostatní týmy, které trénují vícekrát, než jen jednou týdně. Měly příležitost nabrat zkušenosti, které se mohou hned v příští sezóně hodit. A v neposlední řadě „utužily“ kolektiv, neboť když se nedaří, projeví se pravý charakter týmu- a charakter toho našeho není vůbec špatný. V neposlední řadě mne potěšila vysoká účast našich hráčů a hráček, celkově do turnaje zasáhlo 17 dětí. Díky tomu všemu věříme, že se nám v dalším ročníku, kdy je v plánu účastnit se více turnajů i sportovně bude dařit lépe“ zhodnotil vystoupení svého celku na turnaji trenér Jan Górny.

foto: Jan Górny

Sestava Fryčovic na turnaji:


Radek Horký (gk) – Elen Hejlová, Sára Kubelová, Kristýna Vajdová, Aneta Zdražilová, Jakub Kratochvíl, Matěj Dryják, František Horák ©, Vilda Horák, Alex Tesař, Šimon Hrabec, Samuel Kubela, Víťa Drápal, Miky Dryják, Daniel Čamek, Kristián Maren Slunečka, Tobias Maren Slunečka

Trenér: Jan Górny

Jan Górny, autor článku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *